Renowacja i konserwacja obrazów

Podstawowym warunkiem zachowania dzieła sztuki w dobrej formie jest jego prawidłowa konserwacja. Wszystkie obrazy olejne wymagają odświeżenia i zabezpieczenia co 5 - 7 lat, w innym przypadku cenne dzieła szybko niszczeją. Nie ryzykuj samodzielnego wykonywania zabiegów konserwacyjnych! Ich niewłaściwe przeprowadzenie może zakończyć się trwałym zniszczeniem dzieła. Wykonamy profesjonalne czyszczanie i zawerniksujemy obraz za Ciebie - ponad dwudziestoletnie doświadczenie nauczyło nas, w jaki sposób najlepiej o niego zadbać.

Oprawy

Posiadasz obraz, który potrzebuje wykończenia? Oprawimy go dla Ciebie. Największa w regionie gama wzorów ram, gwarantuje dobranie idealnej oprawy dla Twojego dzieła. Oprócz wykończeń drewnianych, w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór ram metalowych, papieru do passe partout oraz tworzone pod wymiar antyramy. Na życzenie oprawiamy również obrazy w specjalne szkła antyrefleksyjne, tłumiące 98% odbicia.

Tworzymy również jedyne w swoim rodzaju lustra, które doskonale uzupełnią wystrój Twojego wnętrza. Najpilniejsze wykończenia realizujemy nawet w ciągu godziny, byś mógł zachwycać się Twoim obrazem bądź lustrem w zupełnie nowym wydaniu.

Rekonstrukcja obrazów

Nawet najbardziej zadbane dzieło sztuki, może zostać nadgryzione zębem czasu. W Twoim obrazie pojawiły się ubytki lub przetarcia? Zaszyjemy je, nie pozostawiając śladu ingerencji. Z ramy zniknęła część farby, a może powstały się na niej pęknięcia, obtłuczenia? Z chęcią naprawimy i uzupełnimy wszelkie niedoskonałości. Fachowo scalimy lub wypełnimy także spękania farby, które pojawiają się z upływem czasu na oprawach i płótnach.